Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

2/2015

Alkohol testery vás nezklamou

Každý z nás se do takové situace může dostat, večer si zajdete na skleničku s kamarády nebo na párty a druhý den potřebujete sednout za volant. Jenže právě zbytkový alkohol je hodně zrádný a často se drží v krvi i více než 12 hodin. Naše zákony mají nulovou toleranci obsahu promile alkoholu. Můžete si však udělat vlastní kontrolu, stačí si zakoupit spolehlivý alkohol tester.

Jak to funguje?

Ptáte se, jak to vlastně funguje? Je to velmi snadné. Jde o měřicí přístroj, který vám v daný okamžik dokáže změřit, jaká je vaše aktuální hladina alkoholu v dechu. Důležité je přesně dodržet postup měření. Většina testerů je schopna vyhodnotit správný výsledek do třiceti minut po posledním požití alkoholu. Měření zajišťuje citlivý polovodičový senzor, výsledky jsou dále zpracovány a vyhodnoceny za pomoci mikroprocesoru. Na displeji se vám pak ukáže výsledek, který vás informuje o tom, kolik promile alkoholu máte ještě v dechu. Snadno si tak ověříte, zda můžete bez starostí sednout za volant, nebo si cestu raději odpustit.

Dodržujte přesně stanovené podmínky

Vždy si přečtěte návod a držte se jej. Obecně platí, že měření musí proběhnout nejdříve půl hodiny po požití posledního alkoholu. Jedině tak budete mít jistotu, že je vzorek vzat skutečně z vašich plic a je pravdivý. Naopak zbytkový alkohol v ústech může výsledek značně zkreslovat. Také je důležité do testeru nenafoukat cigaretový kouř. Součástí alkohol testerů jsou detekční trubičky, které jsou pouze na jedno použití a poté je potřeba jej vyměnit.

Nejde o zábavu

Někteří lidé používají alkohol testery jako zdroj opilecké zábavy. Baví se tím, kdo naměří více promile alkoholu. K tomuto účelu však alkohol testery určeny nejsou, naopak pokud budete zkoušet dělat test v průběhu pití alkoholu, hodnoty budou neadekvátní a navíc tak můžete přístroj poškodit.

Pokud jste aktivní řidič nebo sportovec, pak byste měl mít alkohol tester doma. Jde o velmi šikovného pomocníka, který vám dá spolehlivou informaci o vaší střízlivosti. Alkohol za volant totiž rozhodně nepatří, a to ani v minimálním množství.

 

 

 

Máme více než 8000 kusů položek ve vlastním skladu.

ALARM, GSM ALARM, DOMOVNÍ ALARM, OBJEKTOVÉ ALARMY, VENKOVNÍ KAMERY, KAMEROVÉ SYSTÉMY, VIDEOTELEFONY, PIR SVĚTLA, ČASOVÉ SPÍNAČE, POŽÁRNÍ ALARM, PLYNOVÉ ALARMY, VODNÍ ALARM, BAZÉNOVÝ ALARM, AUTOALARM

 

 

 

 

Copyright© 2008-2030