Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Detektory kouře

Požáry ohrožují životy a věcné hodnoty

 

Nechte si ve svém domě či bytě nainstalovat aktivní protipožární ochranu, která zvyšuje bezpečnost. Máte šanci tím spolehlivě odstranit možné zdroje nebezpečí.

 

Bohužel požárů stále přibývá a hasiči zasahují během roku velmi často. V mnoha případech se jedná o soukromé objekty a nezřídka jde o závažná zranění i ztráty na životech. Přitom se těmto neštěstím dá velmi účinně zamezit nebo alespoň je minimalizovat, protože se většinou jedná o nedostatečné preventivní opatření.

 

V každém domě je mnoho míst, kde může vzniknout požár

K požáru dochází tam, kde je pohromadě větší množství hořlavin a zdrojů vznícení. Těchto látek je bohužel hodně v každé domácnosti a nelze se jim úplně vyhnout. Jedná se o různé snadno vznětlivé tekutiny či plyny, ale také různé látky a dřevo, textilie a plasty. Jsou to věci, které běžně používáme, ale také jsou vysoce hořlavé. Největší pozornost bychom měli věnovat možným zdrojům vznícení, jako je otevřený oheň (svíčka, krb a jiné). Velmi často dochází k požárům z naší nepozornosti, například když zapomeneme na rozpálenou žehličku. V každé domácnosti je mnoho přístrojů, které jsou v neustálém pohotovostním režimu a vyzařují teplo. I zde hrozí nebezpečí požáru, většinou si to ani neuvědomíme. Požáry vzniknou, jakmile dojde ke zkratu nebo k přehřátí. Velmi často se jedná o televizory, které stojí ve skříních a mají zakryté větrací průduchy, tím dochází k jejich přehřívání. Dodržujte prosím pokyny v návodech u všech elektronických zařízení, které vlastníte a dbejte nejvyšší opatrnosti, zejména pokud máte doma malé děti. Požární alarmy se přímo nabízejí, jako ideální řešení.

Velmi účinná cesta, jak požáru zabránit je, nechat zabudovat do elektrické instalace v domě systémy automatického odpojení od zdroje, které stále hlídají elektrická zařízení. Rozhodně nenechávejte malé děti hrát si zápalkami nebo zapalovači.

Hasicí přístroje mohou zabránit velkým škodám

Každý požár začíná malinkým plamínkem a může skončit velkou katastrofou. Dokud se jedná pouze o jeden malý plamínek, máme šanci velké škodě zabránit včas. Velmi často stačí pouze protipožární deka, kterou stačí hodit na rozhořívající se plameny. Ještě lepším a účinnějším řešením je hasicí přístroj, který by neměl chybět v žádné domácnosti.

Existují přístroje, které při spuštění rozprašují vodní mlhu. Funguje to tak, že nejjemnější kapičky absorbují tepelnou energii a dokážou uhasit oheň. Vodní hasicí přístroje jsou vhodné k hašení pevných látek, jakými jsou dřevo a textilie. Pro domácnosti doporučujeme především pěnové hasicí přístroje, které umí pokrývat tenkou vrstvou hasicí pěny ložisko požáru. Nechte si poradit ve specializovaných obchodech, jaký přístroj by byl pro Vás vhodný.

Velmi důležité upozornění! Nikdy nehaste vodou hořící omastek! Jde o to, že voda se velmi rychle odpaří a tuk exploduje, prská a odletuje. Na hořící omastek je vhodné použít vždy protipožární deku nebo pěnový hasicí přístroj. Vždy se vyplatí nechat si nainstalovat požární alarmy.

 

Desatero protipožární ochrany

 • Pořiďte si do své domácnosti protipožární deku nebo hasicí přístroj

 • Každé dva roky nechte své hasicí přístroje překontrolovat

 • Pokud se jedná o menší požár, snažte se jej sami uhasit v počátku

 • Menší požáry stačí hasit vodou

 • Pokud se jedná o hořící omastek, nikdy na něho nelijte vodu, ale použijte protipožární deku nebo pěnový hasicí přístroj

 • V případě ohrožení volejte okamžitě hasiče

 • Dle Vašich možností uvolněte přístupovou cestu, aby se k Vám snáze dostala hasičská vozidla

 • V případě, že vznikne požár, zavřete dveře a okna a pohybujte se, pokud je to možné, v přízemí

 • Jestliže není možné opustit byt, zavřete co nejvíc dveří mezi sebou a ložiskem požáru a snažte se je utěsnit mokrými hadry

 • Ošetřete popáleniny v první řadě studenou vodou, jakmile poleví bolest, co nerychleji vyhledejte lékařskou pomoc.

Návod, jak použít hasicí přístroje

 1. Vytáhněte nejprve pojistný kolík nebo lamelu

 2. Zamáčkněte tlačítko

 3. Touto hasicí pistolí likvidujte oheň cíleně a nárazově

 

Detektory kouře mohou zachránit život

Ročně umírá při požárech velmi mnoho lidí, je to velmi smutná statistika, většinou jde zejména o domácnosti. Příčina požáru je velmi často z nedbalosti. Většinou lidé umírají na otravu zplodinami hoření. Převážně v noci, když lidé spí a nemají tak šanci odhalit požár včas. Kysličník uhelnatý obsažený ve vzduchu pak způsobí bezvědomí a dotyční se už neprobudí. Proti této hrozivé události máte šanci se bránit a to tím, když si necháte namontovat do domácnosti hlásič kouře, který dokáže při správné instalaci odhalit hrozící požár včas a spící lidé se tak probudí a mají možnost utéci a předejít tak otravě.

Hlásiče kouře jsou vlastně takové alarmy, které zachraňují životy, dá se říci, že jsou to malinký, ale velmi šikovní pomocníci. Lze je velmi jednoduše bez velké technické zručnosti instalovat na strop. Dostanete je ve specializovaných obchodech. Buďte ovšem opatrní a používejte pouze opticko-kouřové hlásiče, které splňují tyto požadavky:

 • Mají příslušný atest, umí vydávat výstražný signál, když poklesne výkon baterie, fungují na baterie, mají tlačítko, které ověří funkčnost, mají dostatek průduchů, kam může proniknout kouř

Vložte svoji důvěru pouze do ověřených přístrojů. Kupujte si tedy jen atestované detektory, u kterých je záruka, že spustí poplach už při velmi nízké koncentraci o hodnotě 1,1 %. Kvalitní hlásiče by měly být vybaveny moderní technikou a ochrannými prvky proti hmyzu a světelnému záření. Rozhodně by nemělo docházet k falešným poplachům.

Jak hlásiče kouře namontovat

Hlásiče si můžete namontovat i sami, stačí alespoň základní zručnost. Pomocí přiložených šroubů a hmoždinek to zvládne téměř každý. Důležité je dbát na přiložený návod, namontujte nejméně jeden hlásič do chodby a v jednom poschodí, stejně tak i do ložnic.

Hlásiče kouře instalujte vždy na stropě, neboť kouř stoupá vzhůru, nikdy ne poblíž světlíků a míst, kde je průvan a také rozhodně ne ve špičce střechy.

Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu je přísně zakázáno.Hlídáno protikopírovacím vyhledávačem. V případě neoprávněného publikování bude požadována náhrada 1000,-Kč/den zveřejnění plus soudní náklady.

 

Máme více než 8000 kusů položek ve vlastním skladu.

ALARM, GSM ALARM, DOMOVNÍ ALARM, OBJEKTOVÉ ALARMY, VENKOVNÍ KAMERY, KAMEROVÉ SYSTÉMY, VIDEOTELEFONY, PIR SVĚTLA, ČASOVÉ SPÍNAČE, POŽÁRNÍ ALARM, PLYNOVÉ ALARMY, VODNÍ ALARM, BAZÉNOVÝ ALARM, AUTOALARM

 

 

 

 

Copyright© 2008-2030