Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Články-poradna
  3. Články 2013
  4. Několik postřehů o ochraně

Několik postřehů o ochraně

Několik postřehů o ochraně proti vloupání

 

Aby byl Váš domov dostatečně bezpečný, nechte si poradit od profesionálů. Zhodnotit riziko Vám pomohou nejlépe policejní a pojišťovací odborníci, kteří následně naleznou adekvátní řešení. Síť preventivně informačních skupin, které jsou i při jednotlivých krajských či okresních ředitelstvích Policie ČR, se nachází také v České republice. A kromě toho je zde i více než deset policejních poradenských středisek.

 

Pojišťovací odborníci se shodují na tom, že mechanické poškození dveří a oken bývá nejčastější příčinou krádeží. To znamená, že zabezpečení mechanickými pojistkami tvoří základ v ochraně před vloupáním.

 

Mějte ale na paměti, že jednotlivé elektronické pojistky nebo i kompletní signalizační zařízení proti krádežím nemohou nahradit klasické pevné zámky a další mechanické pojistky, slouží pouze jako doplněk zabezpečení. Poplachové zařízení je systém, který slouží pouze k tomu, aby spustil poplach, popřípadě dal signál příslušný bezpečnostním službám. Nejúčinnější zabezpečení je stále pouze to mechanické.

 

Dobrá rada je zdarma

 

Chcete-li svůj byt či dům dostatečně zabezpečit, měli byste si nejprve nechat poradit jak na to. Vaše kroky by měly směřovat do poradenských center kriminální policie.

 

Pouze odborník Vám může poradit, jakou ochranu zvolit. V těchto poradenských centrech máme možnost vidět zařízení, která jsou velmi účinná při ochraně dveří a oken. Také si můžete odnést informační brožurky, kde je vše patřičně popsáno a jsou zde seznamy všech produktů. Velmi podobná je také činnost v policejních poradenských střediscích Policie ČR.

 

Stejně tak je v zájmu pojišťoven minimalizovat škody, které jsou způsobeny krádežemi a vloupáním. Proto i v jejich pobočkách se dozvíte mnoho informací o této problematice a najdete zde informační materiály, které si můžete prostudovat.

 

Zabezpečení, které je zdarma

 

Je zřejmé, že mnohým vloupáním by se dalo již snadno předejít, kdyby se důsledně dbalo na instalaci bezpečnostních zařízení. Stačilo by zamykat okna a dveře v přízemí, kdykoliv opouštíte dům či byt. Stejně tak je tomu i u oken, ke kterým je snadný přístup, například z balkonu. Venkovní dveře byste neměli pouze zaklapávat, ale zamykat alespoň na dva západy.

 

Rozhodně si neschovávejte náhradní klíče někde poblíž domu, to se Vám nemůže nikdy vyplatit. Velmi osvědčené je dveřní kukátko a řetízek na dveřích. Opatrnosti není nikdy dost.

 

Pokud se stane, že se vzdálíte ze svého domova na delší dobu, je vhodné poprosit svého souseda, aby Vám třeba vybíral poštovní schránku a občas dohlédl na dům či byt. Nikdy neodcházejte z nezamčeného domu.

 

 

 

Bezpečností požadavky pojišťoven

 

Požadavky pojišťoven jsou vcelku mírné, i když vždy uvítají jakékoliv bezpečností opatření navíc, které si sami zařídíte. Pokud je domácnost pojištěná na minimální částku, kam tedy spadá asi většina, kladou pojišťovny důraz na tato opatření: zadlabaná cylindrická vložka, oplechování zámku a štítkové kování (propojené cylindrickou vložkou). Tohle všechno ale nebývá pro zkušeného zloděje žádná překážka!

 

A čím vyšší je částka pojištění domácností, tím výše stoupají nároky pojišťoven na zabezpečení domů či bytů. Jedná se především o zabezpečení a odolnost dveřních křídel, zárubní a závěsů, zámků a kování zámků, dveřních kování, okenních zámků a skel nebo také alternativních okenních pojistek.

 

Kromě škod pokrývá toto pojištění také různé nenadálé události, jakými je například požár, povodně a jiné.

 

 

Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu je přísně zakázáno. Hlídáno protikopírovacím vyhledávačem. V případě neoprávněného publikování bude požadována náhrada 1000,-Kč/den zveřejnění plus soudní náklady.

 

Máme více než 8000 kusů položek ve vlastním skladu.

ALARM, GSM ALARM, DOMOVNÍ ALARM, OBJEKTOVÉ ALARMY, VENKOVNÍ KAMERY, KAMEROVÉ SYSTÉMY, VIDEOTELEFONY, PIR SVĚTLA, ČASOVÉ SPÍNAČE, POŽÁRNÍ ALARM, PLYNOVÉ ALARMY, VODNÍ ALARM, BAZÉNOVÝ ALARM, AUTOALARM

 

 

 

 

Copyright© 2008-2030