Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 1. Úvod
 2. Poradna
 3. Vybíráme hlásič požáru a plynů

Jak vybrat požární hlásič

Ne každý požární hlásič se hodí do všech prostředí. Proto je nutné jej správně vybrat. Při výběru požárního hlásiče je nutné přihlédnout k typu požáru nebo plynu, který chceme detekovat. Lze detekovat vznikající kouř, zápach vznikajícího požáru nebo unikající plyn. Pokud požární hlásič špatně vybereme nebo jej umístíme do nevhodného prostředí, může se stát že, bude reagovat na jiné podněty než je požár (prach, vlhkost...) V horším případě nebude reagovat ani na vznikající požár.

Typy požárních hlásičů

 • Opticko-kouřový požární hlásič: Tento požární hlásič detekuje vznikající kouř při hoření. Hlásič spustí poplach v momentě, kdy kouř dosáhne k místu, kde je namontován. Opticko-kouřový požární hlásič je spolehlivý, levný a velmi odolný proti falešným poplachům. Nejčastěji se montuje do obývacích pokojů, ložnice, na chodby atd. Není vhodný do prašných a vlhkých prostor (prašné provozy, koupelny atd.).
 •  
  Požární hlásič FiremanPrincip:opticko-kouřový
  Vyvolání poplachu:vestavěná siréna
  Napájení:baterie (cca 1 rok)
  Vhodné prostředí:ložnice, obývací pokoj
  Nevhodné prostředí:prašné, vlhké
 • Ionizační požární hlásič: Tento typ požárního hlásiče detekuje vznikající zápach nejen při spalování. Je velmi citlivý a rychlý při vyvolání poplachu. Z tohoto důvodu není vhodný do místností, kde vzniká zápach (garáž, provoz, společný obývací pokoj s kuchyní). Na rozdíl od opticko-kouřového požárního hlásiče nevyvolává poplach v prašném prostředí.
 •  
  Požární hlásič SD-109Princip:ionizační
  Vyvolání poplachu:vestavěná siréna
  Napájení:baterie (cca 1 rok)
  Vhodné prostředí:provoz, chodba
  Nevhodné prostředí:vlhké, vznikající zápach
 • Plynový požární hlásič: detekuje unikající hořlavý plyn. Je vhodný do místností, kde hrozí možnost úniku plynu, jako jsou kotelny, kuchyně, koupelny s karmou. Montáž tohoto požárního hlásiče závisí na typu plynu, který chceme detekovat. Pro těžké plyny jej montujeme k podlaze, pro lehké plyny ke stropu. Bohužel plynový požární hlásič nedetekuje kouř a vznikající požár a nelze ho provozovat na baterie.
 • Detektor hořlavých plynů
  Požární hlásič GS-133Princip:plynový-žhavený
  Vyvolání poplachu:vestavěná siréna
  Napájení:220V
  Vhodné prostředí:kuchyň, plynová kotelna
  Nevhodné prostředí:velmi vlhké

 

 

Máme více než 8000 kusů položek ve vlastním skladu.

ALARM, GSM ALARM, DOMOVNÍ ALARM, OBJEKTOVÉ ALARMY, VENKOVNÍ KAMERY, KAMEROVÉ SYSTÉMY, VIDEOTELEFONY, PIR SVĚTLA, ČASOVÉ SPÍNAČE, POŽÁRNÍ ALARM, PLYNOVÉ ALARMY, VODNÍ ALARM, BAZÉNOVÝ ALARM, AUTOALARM

 

 

 

 

Copyright© 2008-2030