Proč nakupovat u nás?
Máme více než 8000 kusů položek ve vlastním skladu.
Záruka na zboží až 7 let.
Doprava zdarma při nákupu nad 500,- Kč
Pro komplexní zabezpečení již nestačí bezpečnostní zámky
Ačkoli mechanické překážky představují pro vetřelce překážky,které musí překonat a přitíží jeho nekalým záměrům, je třeba mít na paměti,že žádná mechanická překážka, žádný zámek není natolik dokonalý aby se dobře vybavenému lupiči nepodařilo nenalézt jeho slabinu.
Překonání takového zabezpečení je vždy jen otázkou času a dnešní zloději je překonají za pár vteřin.
Po překonání mechanického zajištění vstoupí do domu, kde pravděpodobně napáchá značné škody - ovšem jen v případě, že jeho konání nevzbudí pozornost okolí a nebude informovat poplachové zařízení.
Vyvolání poplachu v objektu, sousedství a informování na mobil majetele, značně zvýší šanci na uchránění majetku nebo rovnou zaženou lupiče, v každém případě nebude mít čas vám aspoń zdemolovat to co nemůže odnést.
Poplachové zařízení nedokáže sice fyzicky bránit vetřelci v dobývání, stejně tak mechanické zajištění nedokáže přivolat pomoc, avšak pokud se obě řešení spojí v jeden ochranný celek, vytváří komplexní bezpečnostní systém, který může navíc posloužit nejen jako ochrana před lupičem, ale i před dalšími závažnými událostmi, které mohou nastat. Jako je požár, únik plynu či zatopení.
Jak vlastně současné poplachové zařízení vypadá ?
Pod pojmem **poplachová ústředna** si mnozí možná představují zařízení velkých rozměrů,nákladné na instalaci,provoz a údržbu.
Opak je však pravdou,díky moderním technologiím se poplachovou ústřednu s automatickým GSM telefonem podařilo vměstnat do krabičky velikosti počítačového modemu a zařízení pro samotnou detekci s drátovým nebo bezdrátovým připojením napájené bateriemi není o moc větší než mobilní telefon.
Instalace samotná poté představuje jen vybrání vhodných míst pro umístění ať už v kanceláři,bytě nebo například v obchodě a provedení základního nastavení je otázkou pěti minut.
Jak zařízení funguje ?
Detektor, který zjistí abnormální hodnoty mimo svůj toleranční rozsah odvysílá k ústředně alarmu informaci o své aktivaci a ústředna přistoupí ke spuštění akustického / světelného poplachu a v případě, že má integrovaný GSM modul i volání a zasílání SMS zpráv k uživateli s informací o původu poplachu.
Pokud se rozhodnete zabezpečit majetek pomocí poplachového zařízení, je kromě volby vhodné ústředny odpovídající funkcemi a provedením vašim požadavkům
také správný výběr detektorů s typem detekce odpovídající požadavkům způsobu zajištění.
Jaký detektor je tedy vhodný pro konkrétní aplikaci ?
Začneme-li "vnějším pláštěm" domu je nutné zajistit střežení přístupových cest do objektu,kterými jsou kromě dveří pro lupiče i okna.
V tomto případě je vhodné zajištění proti dvěma hlavním typům vniknutí - otevření nebo proražení.
K zajištění proti otevření jsou dostupné cenově nejvýhodnější a principem jednoduchá zařízení - **magnetické spínače**,skládající se ze dvou malých krabiček,které v případě jejich oddálení se od sebe
(již ve vzdálenosti cca. 5mm) reagují spuštěním poplachu. Detektor instalujeme jednou částí na rám dveří nebo oken a druhou na jejich křídlo tak aby byli při zavření těsně u sebe.
Proti možnosti proražení nebo vyříznutí např. skleněné tabulky je možné použít **otřesový detektor** nebo **detektor rozbití skla**.
Otřesový detektor reagující na fyzické vibrace je pro svou vysokou citlivost vhodné použít pouze tam,kde se vibrace běžně nevyskytují. Není tedy vhodná jeho instalace na dveře na které zaťuká návštěva,okna v těsné blízkosti silnice,která rozechvěje průjezd nákladního automobilu apod.
Oproti tomu detektor rozbití skla,který reaguje na zvukové vlny je k nárazům více tolerantnější a reaguje až na specifické vlnění vznikající při tříštění skla,nebo silné údery v těsné blízkosti - např. při prorážení dveří. Detektory instalujeme přímo na okenní sklo nebo dveřní křídlo.
Ke střežení terasy,balkónu chodeb nebo i otevřeného pozemku je možno použít **fotoelektrický plot**.
Toto zařízení složené ze dvou trubic umístěných proti sobě,vytvoří neviditelnou detekční hladinu v prostoru mezi trubicemi pomocí optických senzorů a její narušení vyvolá poplach.
Pro hlídání vnitřních prostor přichází na řadu **detektory pohybu** fungující na principu infračerveného záření.
Detektor střežený prostor rozdělí pomocí zrcadlové optiky na ohraničená pole a objekt vyzařující teplo
při přechodu mezi poli vyvolá poplach. Běžnými detektory lze takto zajistit prostor do vzdálenosti až 12 metrů.
Vhodným místem pro instalaci je např. roh místnosti u stropu.
Pokud vlastníme zvířecí miláčky (kočka,pes) je vhodné místo klasického detektoru použít **plošný detektor pohybu**
Tento na rozdíl od klasického detektoru vytvoří pouze detekční hladinu,snímající pohyb na její úrovni a pohyb pod nebo nad hladinou je již ignorován,což snižuje možnost spuštění falešného poplachu kvůli pohybu zvířete.
Bezpečnost domu však není ohrožena jen možností jeho vyloupení,ale i dalšími rizikovými faktory,jakými jsou požár nebo únik plynu.
Nabídka detekčních zařízení naštěstí pamatuje i na tyto případy.
Při vznikajícím požáru je jeho včasná detekce podmíněná reakcí již na vznikající kouř.
**Kouřové detektory** pracují na optickém principu.
Uvnitř senzoru detektoru jsou produkované světelné paprsky,které rozptýlí přítomnost kouře a tím je vyvolán poplach.
Detektor instalujeme na strop místnosti,nikoli však v kuchyni nebo v blízkosti tepelných a páru produkujících zdrojů.
Na unikající plyn dokáže upozornit **plynový detektor** na bázi polovodičů,který reaguje na přítomnost plynu i pokud jeho koncentrace není natolik vysoká
aby hrozila exploze. Umisťujeme jej na stěnu v blízkosti plynového zařízení a podle druhu plynu blíže k podlaze nebo blíže ke stropu.
Voda unikající z automatické pračky nebo z prasklé nádrže může být včasně odhalena pomocí **detektoru unikající vody**.
V závislosti na změnách odporu mezi detekčními vodiči,který je způsoben přítomností vodní hladiny spustí poplach.
Detektor umisťujeme na podlahu v blízkosti místa odkud hrozí únik vody.
Pokud dům obývá osoba,která může náhle potřebovat naši pomoc,nebo chceme např. v prodejně zajistit možnost přivolání pomoci při ohrožení,je "nouzové tlačítko" vhodným řešením. Jeho stiskem dojde k vyvolání poplachu a pokud to ústředna alarmu umožňuje,je možné jej nastavit do tzv.
trvalé zóny,která zajistí spuštění poplachu i pokud jsou ostatní detektory deaktivovány.
Aby však spuštěný poplach dostatečně upoutal pozornost okolí,je třeba ho řádně oznámit. **Venkovní siréna** napojená na poplachovou ústřednu s vlastní záložní baterií se o to již dobře postará.